Drukuj

Czym jest Model Creighton? Jakie są jego zalety?

Model Creighton jest narzędziem diagnostycznym w NaProTECHNOLOGY®. Jest wystandaryzowaną metodą obserwacji oznak płodności (biomarkerów) w cyklu kobiety.

Dzięki obserwacjom zauważymy nieprawidłowości zachodzące w cyklu kobiety. Korzystając z systemu, wsłuchujemy się w „autentyczny język zdrowia i płodności kobiety”.

crms2Małżonkowie stosujący Model Creighton mogą nauczyć się rozpoznawać i rozumieć naturalnie występujący w cyklu kobiecym czas płodności i niepłodności. Informacje płynące z kontrolowania faz płodności i niepłodności w cyklu mogą służyć małżonkom zarówno do planowania poczęcia, jak i do odkładania poczęcia w czasie. Nie jest to jednak metoda antykoncepcyjna, ani też nie może być traktowana jako naturalna forma antykoncepcji. Jest to system, który traktuje osobę ludzką jako niepodzielną całość. System, który daje kobiecie także możliwość obserwowania i zachowywania jej zdrowia rozrodczego i ginekologicznego. Może być stosowany na każdym etapie okresu rozrodczego.

Zalety Modelu Creighton

Model Creighton jest systemem:

Rodzinas

Dzięki Modelowi Creighton małżonkowie wspólnie uczą się doceniać, szanować oraz rozumieć swoją płodność. Dzięki temu płodność małżeńska może być otaczana autentyczną troską. Wiele par zauważa, że wraz ze zrozumieniem i docenieniem płodności pogłębiają się ich wzajemna miłość i szacunek. CrMS traktuje płodność jako normalny i zdrowy proces, który jest niezwykłym i bezcennym darem Boga, darem, który należy z miłością pielęgnować, szanować, rozumieć i z którego należy mądrze korzystać.

Wnikliwa znajomość i obserwacja przebiegu cyklu miesiączkowego jest podstawową umiejętnością konieczną do konsultacji i leczenia u lekarza konsultanta medycznego.

Modelu Creighton można nauczyć się tylko we współpracy z wykwalifikowanym instruktorem.

Więcej informacji na stronie:  www.creightonmodel.pl